$111
Genuine & Authentic Rag & Bone
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Rag & Bone
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design.
With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Rag & Bone |
| SKU: | 9659369 |
| GTIN: | 716736062136 |
| Model: | Rag & Bone 7009 2M6 55m |
| Frame Color: | Matte Green Havana |
| Temple Length: | 145mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Bridge Width: | 17mm |
| Lens Width: | 55mm |
| Department: | Men |
| Style: | Rectangle |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Titanium |
| Lenses: | Demo |
| Vertical: | 43mm |