SALE: $99 (-69%) $320
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 9659893 |
| GTIN: | 762753106506 |
| Frame Color: | NULL |
| Color: | NULL |
| Lens Socket Width: | 50mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Bridge Width: | 18mm |
| Temple Size: | 145mm |
| Lense Size: | 50mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | round |
| Frame Material: | acetate |
| Theme: | Designer |
| Character: | Vision |
| Country of Origin: | Unknown |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Gender: | Women |
| Age Group: | Women |
| Style Number: | MJ143-CJQ-50 |
| Age: | Adult |
| Style Name: | round |
| Frame Shape: | round |
YOU MIGHT ALSO LIKE