SALE: $151 (-67%) $453
Genuine & Authentic Invicta
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Invicta
Invicta is a bold watch brand known for its striking designs and robust craftsmanship. Offering a diverse range of timepieces, Invicta combines style with functionality, creating watches that make a statement. With Invicta, you can find quality and innovation at an accessible price, appealing to those who appreciate both fashion and performance in their accessories.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Invicta |
| SKU: | 9660659 |
| MPN: | 25515 |
| GTIN: | 886678308736 |
| Model: | Invicta Bolt 25515 |
| Dial Color: | Gold |
| Band Color: | Yellow Gold-tone |
| Bezel Color: | Yellow Gold-tone |
| Case Size: | 52 mm |
| Band Width: | 26 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | 25515 |
| Style: | Watches |
| Features: | Chronograph Hour Minute Second |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Gold |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 100 meters / 330 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Indices: | Index |
| Watch Shape: | Round |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed |
| Case Thickness: | 18.5 mm |
| Handedness: | Left |
| Bezel: | Fixed |
| Case Diameter: | 52 mm |
| clasp: | Fold Over with Safety Release |
| Gender: | Men`s |
| Series: | Bolt |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Invicta Bolt White Dial Ladies Watch 28960 - Dial: White, Band: Two-tone (Silver-tone and Gold-tone), Bezel: Gold-tone
Invicta Bolt Chronograph Black Dial Men`s Watch 26818 - Dial: Black, Band: Two-tone (Gold-tone and Black), Bezel: Gold-tone
Invicta Bolt 23866 Chronograph Men`s Watch 48 mm Black Gold 200 M Cable Bezel - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Gold
Swiss Made Invicta 11045 Reserve Bolt Chronograph Two-tone Blue Dial Men`s Watch - Dial: Blue, Band: Black
Invicta Bolt Men`s 51mm Two-tone Rose Gold Swiss Chronograph Watch 33302 - Dial: Black, Rose Gold, Band: Pink, Silver, Rose Gold, Bezel: Black, Rose Gold
Invicta Bolt Cable Men`s 52mm Black and Gold Stainless Chronograph Watch 35136 - Dial: Black, Gold, Multicolor, Yellow, Band: Silver, Bezel: Black, Gold, Yellow
Invicta Bolt Cable Surge Men`s 52mm Black and Gold Chronograph Watch 35548 - Dial: Black, Gold, Yellow, Band: Black, Gold, Bezel: Black, Gold, White, Yellow
Invicta Bolt Men`s 51mm Twisted Cable Anatomic Chronograph Watch 32734 Rare - Dial: Black, Multicolor, Silver, White, Band: Black, Bezel: Black, Red, Silver