$249
Genuine & Authentic Coach
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 9667462 |
| MPN: | CG996 |
| GTIN: | 195031822728 |
| Model: | Sullivan Crossbody |
| Color: | Wine / Brass |
| Bag Width: | 6.5" |
| Size: | Small |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual Travel Workwear Business |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 2.25" |
| Fabric Type: | Canvas |
| Personalize: | No |
| Department: | Unisex Adults |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Pockets Inner Pockets Cross-Body Strap Certificate of Authenticity Outer Pockets |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Sullivan |
| Bag Height: | 8.5" |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric Leather |
| Material: | Signature coated chambray & Pebbled Leather Leather Canvas |
| Hardware Material: | Brass |
| Strap Drop: | Approx. 23" drop |
| Theme: | Travel Light Designer |
| Country of Origin: | India |
| Handle/Strap Material: | Nylon & Leather Leather |
| Product Line: | Coach Outlet |