SALE: $121 (-53%) $260
Genuine & Authentic Just Cavalli
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Just Cavalli
Just Cavalli is the youth-oriented offshoot of Roberto Cavalli was launched in 1998. Like the original, Just Cavalli encompasses menswear, accessories, and fragrance with a bold aesthetic, think color, animal print, and denim.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Just Cavalli |
| SKU: | 9670538 |
| MPN: | VJC017-A75-51 |
| GTIN: | 190605445822 |
| Frame Color: | palladium |
| Color: | palladium |
| Lens Socket Width: | 51mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Bridge Width: | 20mm |
| Temple Size: | 140mm |
| Lense Size: | 51mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Metal |
| Theme: | Designer |
| Character: | Vision |
| Country of Origin: | Unknown |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Gender: | Women |
| Age Group: | Women |
| Style Number: | VJC017-A75-51 |
| Age: | Adult |