$118
Genuine & Authentic John Varvatos
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT John Varvatos
John Varvatos is a brand that occupies a unique place in the landscape of American design.
It unites old world craftsmanship and refined tailoring with modern innovations in textiles and a rock and roll sensibility.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | John Varvatos |
| SKU: | 9684450 |
| MPN: | V405 Storm |
| GTIN: | 751286317626 |
| Frame Color: | Storm |
| Lens Socket Width: | 48 mm |
| Bridge Width: | 23 mm |
| Temple Length: | 150 mm |
| Country of Origin: | Japan |
| Vertical: | 37 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Style: | Panto |
| Features: | Full Rim |