SALE: $152 (-64%) $425
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 9693245 |
| MPN: | MO280 |
| GTIN: | 781268735766 |
| Model: | MO280 |
| Frame Color: | Gold |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Women |
| Type: | Frame |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Metal & Plastic |
| Features: | prescription-ready |