SALE: $178 (-19%) $220
Genuine & Authentic Maui Jim
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Maui Jim
Maui Jim is a renowned eyewear brand celebrated for its exceptional sunglasses designed for vibrant outdoor lifestyles. Known for its advanced polarized lens technology, Maui Jim offers superior UV protection and clarity, making them ideal for beachgoers and adventurers. With Maui Jim, you can enjoy stylish eyewear that enhances color and contrast, ensuring a comfortable and visually stunning experience in the sun.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Maui Jim |
| SKU: | 9701129 |
| Model: | MJO 2130-82M |
| Frame Color: | MATTE GUNMETAL |
| Frame Width: | 135mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 40 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Vision |
| Gender: | Unisex |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | PILOT |
| Theme: | Designer |
| Personalized: | No |
| Frame Material: | Metal |
| Features: | Full Rim |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Maui Jim Mjo 2610 23B Horn Brown Eyeglasses RX 48-22-143 MM Japan - Frame: Clear
Maui Jim MJO2133-14A Eyeglasses Made IN Italy Size: 52 - 20- 145 - Frame: Silver
Maui Jim Eyeglasses Mjo 2006-35M Red Rimless Frame Japan 49 16 140 - Frame: Red
Maui Jim MJO2133-2MS Eyeglasses Made IN Italy Size: 52 - 20 - 145 - Frame: Black
Maui Jim Rectangular Eyeglasses MJO2216 02K Black/clear 49mm - Black/Clear, Frame: Black/Clear, Lens: Clear
Maui Jim Oval Eyeglasses MJO2133 2MS Black 52mm - Black, Frame: Black, Lens: Clear
Maui Jim MJO2235-03 Polished Black ON Clear Frame Eyeglasses 53-17 - Frame: POLISHED BLACK ON CLEAR