$252
Genuine & Authentic Timex
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Timex
Timex is a renowned watch brand known for its durability, accuracy, and classic style. With a rich history of craftsmanship, Timex offers a diverse range of timepieces that cater to every lifestyle, from casual to outdoor adventures. With Timex, you can trust in quality and elegance, making it a perfect choice for reliable and stylish watches.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Timex |
| SKU: | 9710602 |
| MPN: | TW2V66000VQ |
| Model: | Timex Q TIMEX |
| Band Color: | Silver-Tone |
| Dial Color: | Silver Tone |
| Max Wrist Size: | 135 - 190mm (5.3 - 7.5in) |
| Lug Width: | 16 mm |
| Case Size: | 36 mm |
| Country of Origin: | Unknown |
| Year Manufactured: | 2020-Now |
| Band/Strap: | Expansion Band |
| Department: | Unisex Adults |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Casual |
| Unit Quantity: | 1 |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| With Papers: | Yes |
| Reference Number: | TW2V66000VQ |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Case Finish: | Polished |
| With Manual/Booklet: | No |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Timex 80 Alarm Quartz Digital Expansion Band Unisex Watch TW2R67000 - Dial: Digital, Band: Black, Bezel: Black
Timex Q Timex Iridescence Quartz Expansion Band Ladies Watch TW2W41100 - Dial: Purple and Blue, Band: Iridescence, Bezel: Iridescence
Timex 80 Quartz Digital Pink Dial Expansion Band Ladies Watch TW2W41600 - Dial: Pink, Band: Two-tone (Pink and Rose Gold-tone), Bezel: Rose Gold-tone