SALE: $290 (-39%) $475
Genuine & Authentic Dior
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dior
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dior |
| SKU: | 9710621 |
| MPN: | 0CD3288F ANS 54 |
| GTIN: | 762753784575 |
| Model: | CHRISTIAN DIOR CD3288F |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Style: | Full Rim |
| Character: | Silver |
| Department: | Women |
| Features: | Full Rim Rectangular |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Pattern: | Solid |
| Type: | Eyeglasses |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Christian Dior Eyeglasses Exquiseo-2 2XB Black/bluet Titanium Optical Frame 50mm - Frame: Black
Christian Dior Diorblacksuito S7I 2900 Havana Fade Authentc Eyeglasses 52-18 - Frame: HAVANA TRANSPARENT FADE
Christian Dior Montaigne55 Jbw Eyeglasses Frame Women`s Blue Havana 52mm - Frame: Blue
Christian Dior CD3281 8PB Pink Grey Oval Full Rim Womens Optical Frame - Frame: Pink
Christian Dior Laparisienneo S5I 1000 Black ON Blue Eyeglasses 52-19 - Frame: SHINY BLACK ON BLUE
Christian Dior Montaigne No. 32 SF2 Matte Red Silver Eyeglasses Frame 56-16-145 - Red, Frame: Silver, Lens: Clear