$476
Genuine & Authentic Oliver Peoples
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oliver Peoples
Oliver Peoples is a luxury eyewear brand known for its timeless and understated designs. Renowned for high-quality materials and craftsmanship, Oliver Peoples offers a range of stylish sunglasses and optical frames that appeal to discerning customers. With Oliver Peoples, you can enjoy sophisticated eyewear that reflects both elegance and individuality, making it a favorite choice among fashion-forward individuals.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oliver Peoples |
| SKU: | 9713620 |
| GTIN: | 827934468870 |
| Model: | OV5102 1124 DENISON |
| Frame Color: | Matte Storm (Matte Grey) |
| Lens Color: | Demo Lenses |
| Frame Width: | 143 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Width: | 56 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Temple Length: | 150 mm |
| Vertical: | 33 mm |
| Character: | Storm |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangle |
| Frame Material: | Plastic and Metal |
| Features: | Full Rim |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oliver Peoples 5102A Denison-j Eyeglasses 1003 Havana Optical Frame - Frame: Havana, Lens: Demo Lens
Oliver Peoples Eyeglasses Denison OV5102 1669 53-17 Grey Black Dimond Frames - Frame: 1669 - Black Dimond, Lens: Demo Lenses
Oliver Peoples Denison OV5102 1612 51 Cinder Cocobolo Eyeglasses Optical Frame - Frame: Cinder Cocobolo
Oliver Peoples Denison OV 5102 Matte Storm 1124 Eyeglasses - Frame: Matte Storm
Oliver Peoples Denison OV5102 1612 53 Cinder Cocobolo Eyeglasses Optical Frame - Gray, Frame: Cinder Cocobolo
Oliver Peoples Denison OV 5102 Cocobolo 1003 53mm Eyeglasses - Frame: cocobolo
Oliver Peoples OV5102 1003 51 Denison Taupe Brown Eyeglass Frame 51 17 140 - Frame: Brown