SALE: $109 (-66%) $320
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 9716425 |
| MPN: | MJ436-00UC-55 |
| GTIN: | 716736352657 |
| Frame Color: | red havana |
| Color: | red havana |
| Lens Socket Width: | 55mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Bridge Width: | 17mm |
| Temple Size: | 140mm |
| Lense Size: | 55mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | butterfly |
| Frame Material: | plastic |
| Theme: | Designer |
| Character: | Vision |
| Country of Origin: | Unknown |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Gender: | Women |
| Age Group: | Women |
| Style Number: | MJ436-00UC-55 |
| Age: | adult |
| Style Name: | butterfly |
| Frame Shape: | butterfly |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Marc Jacobs Women`s Teal Havana Rectangle Cat-eye Eyeglass Frame MARC462-0CVT-14 - Frame: Teal Havana
Marc Jacobs MJ1086-FWM-52 Eyeglasses Frame Size 52mm 16mm 140mm Women 71673 - NUDE, Frame: NUDE
Marc By Marc Jacobs Mmj 588 02K Blue Fade Plastic Eyeglasses Frame 51-16-145 - Blue, Frame: Blue, Lens: Clear
Marc Jacobs MJ502-086-53 Eyeglasses Frame Size 53mm 14mm 140mm 716736311135 - Clear Demo Plastic Templates, Frame: Clear Demo Plastic Templates
Marc Jacobs Optical Women`s Eyeglasses Marc 502 807 Black 53mm - Frame: Black