$151
Genuine & Authentic Rag & Bone
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Rag & Bone
Rag & Bone is a contemporary fashion brand known for its urban aesthetic and meticulous attention to detail, seamlessly blending British heritage with modern design.
With a commitment to quality craftsmanship, Rag & Bone offers effortlessly chic apparel that embodies both style and functionality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Rag & Bone |
| SKU: | 9717403 |
| GTIN: | 190297800701 |
| Color: | Black |
| Waist Size: | 31 in |
| Size: | 27 |
| Size Type: | Regular |
| Accents: | Logo |
| Department: | Women |
| Style: | Cut-Off |
| Fabric Type: | Denim |
| Material: | Cotton |
| Front Type: | Flat Front |
| Pattern: | Solid |
| Fit: | Regular |
| Pocket Type: | 5-Pocket Design |
| Rise: | High (Greater than 10.5 in) |
| Garment Care: | Machine Washable |
| Closure: | Button |
| Inseam: | 2.5 in |
| Occasion: | Casual |
| Fabric Wash: | Dark |
| Manufacturer Color: | Black |