SALE: $132 (-48%) $255
Genuine & Authentic Carolina Herrera
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Carolina Herrera
Carolina Herrera stands as an influential fashion brand that offers refined clothing styles combined with elegant designs. Carolina Herrera stands as a luxury fashion brand that combines exclusive clothing and signature perfumes to present refined and elegant style. With Carolina Herrera you will find premium fashion products that celebrate your uniqueness while creating a long-lasting impact at any formal event.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Carolina Herrera |
| SKU: | 9722513 |
| MPN: | HER-0110 |
| GTIN: | 716736748740 |
| Model: | HER-0110 |
| Frame Color: | XP8 BLHVN |
| Lens Color: | Clear Lenses |
| Bridge Width: | 17mm |
| Lens Socket Width: | 54mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Manufacturing Year: | 2020-2029 |
| Frame Material: | Acetate |
| Theme: | Fashion |
| Style: | Full Rim |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Carolina Herrera CH-0065-0KDX-52 Eyeglasses 52mm - Frame: Black Nude
Carolina Herrera Demo Square Ladies Eyeglasses CH 0055 0KDX 54 CH 0055 0KDX 54 - Multi, Frame: Multi
Carolina Herrera CH-0056-KDX-52 Eyeglasses 52mm - Frame: Green
Carolina Herrera Women`s 54 mm Black Opticals HER0160-KDX-54 - Frame: Black, Lens: No Color, Other Frame: Black Nude