$128
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 10766943 |
| GTIN: | 716736245348 |
| Model: | Marc 462 |
| Color: | Translucent Brown |
| Frame Color: | Translucent Brown |
| Lens Color: | Clear with demo print |
| Bridge Width: | 14 mm |
| Lens Width: | 53 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Vertical: | 35.5 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Modified Cat Eye |
| Frame Material: | Plastic |
YOU MIGHT ALSO LIKE