$339
Genuine & Authentic Ray-Ban
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ray-Ban
Ray-Ban is a legendary eyewear brand known for its iconic sunglasses and optical frames. Renowned for their timeless styles and high-quality lenses, Ray-Ban offers a variety of designs that cater to different tastes and lifestyles. With Ray-Ban, you can protect your eyes while making a bold fashion statement, making it a favorite choice among fashion enthusiasts and celebrities alike.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ray-Ban |
| SKU: | 10790909 |
| GTIN: | 8053672602531 |
| Model: | RB 6363 2861 |
| Color: | Black & Silver |
| Frame Color: | Black & Silver |
| Lens Color: | Demos with imprint |
| Frame Width: | 139 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Width: | 54 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Vertical: | 41 mm |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangular |
| Frame Material: | Metal / Plastic Rubber |
| Theme: | Classic |
| Features: | Rubber temple tips Thin & Lightweight |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Ray-ban Junior RB1043 4021 Silver Eyeglasses Frames RX 46-16-125 - Frame: Silver
Ray-ban Polished Fantasy Brown Yellow Phantos Eyeglass Frames RX7159 8395 52 - Frame: Polished Transparent Fantasy Brown Yellow
Ferrari Ray-ban Rx-able Eyeglasses RB 8416-M F045 54-18 Red Black Frames - Black, Frame: Red & Black, Lens: Demos with imprint
Ray-ban Clubmaster Eyeglasses RB 7216 8208 51-20 Black Green Frames - Frame: Black & Green