SALE: $102 (-68%) $320
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 10817333 |
| MPN: | MOS584-LHF-52 |
| GTIN: | 716736415895 |
| Frame Color: | burgundy |
| Color: | burgundy |
| Lens Socket Width: | 52mm |
| Temple Length: | 135mm |
| Bridge Width: | 20mm |
| Temple Size: | 135mm |
| Lense Size: | 52mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | cat-eye |
| Frame Material: | plastic |
| Theme: | Designer |
| Character: | Vision |
| Country of Origin: | Unknown |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Gender: | Women |
| Age Group: | Women |
| Style Number: | MOS584-LHF-52 |
| Age: | adult |
| Style Name: | cat-eye |
| Frame Shape: | cat-eye |