$234
Genuine & Authentic Ray-Ban
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ray-Ban
Ray-Ban is a legendary eyewear brand known for its iconic sunglasses and optical frames. Renowned for their timeless styles and high-quality lenses, Ray-Ban offers a variety of designs that cater to different tastes and lifestyles. With Ray-Ban, you can protect your eyes while making a bold fashion statement, making it a favorite choice among fashion enthusiasts and celebrities alike.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ray-Ban |
| SKU: | 10992202 |
| Model: | Ray-Ban Clubmaster |
| Frame Color: | Black Gold |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Department: | Women |
| Style: | Oval |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Plastic |
| Vertical: | 38 mm |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Ray-ban Clubmaster Eyeglasses RB 7216 2012 51-20 Tortoise Gold Frames - Frame: Tortoise & Gold
Ray-ban Clubmaster Eyeglasses RB 7216 8210 51-20 Blue Silver Frames - Frame: Blue
Ray-ban Clubmaster Optical Frames - Matte Black - Matte Black/Demo Lens, lens__map: Transparent
Ray-ban Clubmaster Optical Frames - Matte Black, lens__map: Transparent
Ray-ban RX5154 2000 Clubmaster Eyeglasses 53mm Black-silver / Clear Demo Lens - Frame: Black On Silver
Ray-ban RX5154 2012 Clubmaster Eyeglasses 49mm Dark Havana / Clear Demo Lens - Frame: Dark Havana
Ray-ban RX5154 2012 Clubmaster Eyeglasses 51mm Dark Havana / Clear Demo Lens - Frame: Havana
Ray-ban Frames Clubmaster Oval Unisex Glasses RB 3946V 8049 50 19 140 - Frame: Black