SALE: $290 $320
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11024329 |
| MPN: | GG1342S |
| GTIN: | 889652413259 |
| Model: | GG1342S |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | Gray |
| Bridge Size: | 16 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Lens Socket Width: | 59 mm |
| Department: | Men |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Gucci GG1677S 002 Sunglasses Men`s Gold/brown Lenses Pilot Style 62mm - Frame: Gold, Lens: Brown
Gucci GG0528S Pilot Polarized Bifocal Sunglasses Ruthenium Silver 63 mm 41 Opt - Frame: Multicolor, Lens: Green Mirror
Gucci GG1804S 001 Sunglasses Women`s Gold/grey Lenses Pilot Style 54-mm - Frame: Gold, Lens: Gray
Gucci GG1223S 004 Pilot Navigator Metal Silver Green 60 mm Men`s Sunglasses - Frame: Silver, Lens: Green
Gucci GG0356S Unisex Pilot Polarized Sunglasses Gold Yellow Crystal 59mm 4 Opt - Frame: Multicolor, Lens: Blue Mirror Polar
Gucci GG0528S Unisex Pilot Polarized Bifocal Sunglass Gold Tortoise 63mm 41Opt - Frame: Multicolor, Lens: Blue Mirror