SALE: $328 (-20%) $410
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11029793 |
| MPN: | GG0278O 003 |
| GTIN: | 889652127316 |
| Model: | GG0278O 003 |
| Color: | Brown |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Women |
| Age Group: | Adult |
| Custom Bundle: | No |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Full Rim |
| Main Colour: | Brown |
| Non-Domestic Product: | No |
| Type: | Folding Glasses |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Gucci GG1598o-002 Eyeglasses 51mm - Frame: Havana
Gucci GG 1592 S 002 Logo Rectangular Dark Havana Brown Lens Sunglasses 55mm - Frame: Brown
Gucci Square Eyeglasses Havana/havana/transparent GG0701OJ 002 53 - Frame: Clear
Gucci GG1537OK 001 Eyeglasses Women`s Black Full Rim Rectangle Shape 55mm - Frame: Black
Gucci GG1420OK Gold Havana 001 Eyeglasses - Frame: Gold Havana