$301
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11029910 |
| MPN: | GG 1592 002 |
| Model: | GG 1592 S 002 |
| Frame Color: | Brown |
| Frame Width: | 55mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Sunglasses |
| Theme: | Logo |
| Style: | Square |
| Frame Material: | Acetate |
| Features: | Full Rim Rectangular |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Gucci Eyeglasses GG0278O 003 Havana Brown Women`s Optical Frame - Brown, Frame: Brown
Gucci GG1598o-002 Eyeglasses 51mm - Frame: Havana
Gucci Square Eyeglasses Havana/havana/transparent GG0701OJ 002 53 - Frame: Clear
Gucci GG1537OK 001 Eyeglasses Women`s Black Full Rim Rectangle Shape 55mm - Frame: Black
Gucci GG1420OK Gold Havana 001 Eyeglasses - Frame: Gold Havana