SALE: $1134 (-24%) $1500
Genuine & Authentic Gucci
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 11039760 |
| MPN: | YA126580A |
| GTIN: | 731903409576 |
| Model: | Gucci G-Timeless |
| Bezel Color: | Gold |
| Band Color: | Cream |
| Dial Color: | Cream |
| Case Size: | 27 mm |
| Band Width: | 14 mm |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Indices: | No Hour Marks |
| Band/Strap: | Leather |
| Case Thickness: | 8 mm |
| Department: | Women |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed |
| Watch Shape: | Round |
| Age Group: | Adult |
| Style: | Casual Classic Luxury |
| Features: | 12-Hour Dial Scratch Resistant Sapphire Functions Hour Minute |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Warranty: | WatchWarehouse 2 Year Warranty |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| With Papers: | Yes |
| Reference Number: | YA126580A |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Leather |
| Display: | Analog |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Gucci G-timeless Gold Dial Bee Motif 32MM Quartz Ladies Watch YA1265035 - Dial: Gold, Band: Gray, Bezel: Gray
Gucci YA126579 Bee Motif Dial Black Leather Strap 126.5 Series Women`s Watch - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Silver
Gucci YA110525 Silver Quartz Mother Of Pearl Dial Women`s Watch F1303 - Dial: Silver, Band: Silver
Gucci YA1265020 Women`s G-timeless Black Dial Quartz Watch - Dial: Black, Band: Silver-tone