$188
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11575161 |
| MPN: | OX8111-0453 |
| GTIN: | 888392245144 |
| Model: | OAKLEY CROSSLINK YOUTH (A) OX8111-0453 |
| Frame Color: | Stain Black |
| Bridge Width: | 15mm |
| Lens Socket Width: | 53mm |
| Temple Length: | 135mm |
| Vertical: | 28mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Square |
| Features: | Full Rim |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Crosslink Zero OX8076-0258 Mens Black Ink Eyeglasses Frames 58/16 - Frame: Black & Yellow, Manufacturer: 0258
Oakley Crosslink XS OY8002-1549 Grey Shadow Plastic Eyeglasses Frame 49-14-122 - Grey Shadow, Frame: Gray, Lens: Clear
Oakley Crosslink Zero Frames - Satin Black Reflect - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Crosslink Youth A OX8111-0253 Polished Grey Smoke / Clear Lens 53mm - Frame: Polished Grey Smoke
Oakley Crosslink Youth (a) OX8111-0153 Crosslink Youth A OX8111-0153 Polished Black Ink / Clear Lens 53mm - Frame: Polished Black Ink
Oakley Crosslink OX8111 0153 Polish Black Ink 53-15-135 Men`s Eyeglasses - Frame: Black
Oakley Crosslink XS Eyeglasses OY8002-0349 Grey Smoke Frame Red Icons 49-14-122 - Frame: Gray