$491
Genuine & Authentic Invicta
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Invicta
Invicta is a bold watch brand known for its striking designs and robust craftsmanship. Offering a diverse range of timepieces, Invicta combines style with functionality, creating watches that make a statement. With Invicta, you can find quality and innovation at an accessible price, appealing to those who appreciate both fashion and performance in their accessories.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Invicta |
| SKU: | 11788383 |
| MPN: | 26804 |
| Model: | Invicta Marvel |
| Bezel Color: | Black |
| Band Color: | Black |
| Dial Color: | Black Rose Gold |
| Max Wrist Size: | 7.6-8 in |
| Lug Width: | 26 mm |
| Case Size: | 52 mm |
| Band Width: | 26 mm |
| Closure: | Buckle |
| Indices: | Stick Indexes |
| Band/Strap: | Two-Piece Strap |
| Case Thickness: | 19 mm |
| Handedness: | Left |
| Department: | Men |
| Caseback: | Screwback |
| Unit Type: | Unit |
| Bezel Type: | Fixed |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual |
| Features: | Chronograph |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Unit Quantity: | 1 |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 100 m (10 ATM) |
| Reference Number: | 26804 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Leather |
| Case Finish: | Polished |
| Country of Origin: | Japan |
| Display: | Analog |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Invicta Marvel Black Panther Men`s 52mm Limited Chronograph Watch 36356 Rare - Dial: Black,Gray,Multicolor,Purple, Band: Black, Bezel: Black,Purple
Invicta Marvel Black Panther Men`s 52mm Limited Edition Chronograph Watch 26802 - Dial: Black, Blue, Silver, Band: Blue, Gray, Bezel: Black
Invicta Marvel 44mm Black Panther Limited Edition Gold Tone SS Watch 29686 - Dial: Black, Band: Gold, Yellow, Bezel: Black, Gold
Invicta Marvel Black Panther Men`s 56mm Limited Swiss Chronograph Watch 38323 - Dial: Black, Multicolor, Purple, Band: Silver, Bezel: Black, Purple, Silver
Invicta Marvel Black Panther 52mm Limited Ed Bolt Chronograph Rubber Watch - Dial: Black, Band: Gray
Invicta Marvel Black Panther Limited Edition Men`s 52mm Chronograph Watch 26806 - Dial: Black, Silver, White, Band: Black, Bezel: Black, Gray
Invicta Marvel Punisher Limited Edition Men`s 44mm Stainless Quartz Watch 29693 - Dial: Gray, Band: Silver, Bezel: Black