$145
Genuine & Authentic Juicy Couture
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Juicy Couture
Juicy Couture is a playful luxury fashion brand known for its iconic velour tracksuits and vibrant designs that embody a fun and glamorous California lifestyle. Offering a wide range of apparel, accessories, and fragrances, Juicy Couture combines casual elegance with a bold, youthful spirit, making it a favorite choice for those who seek stylish and comfortable pieces with a touch of luxury.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Juicy Couture |
| SKU: | 11791601 |
| Model: | Shoulder Bag |
| Handle/Strap Color: | Gold |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Multicolor |
| Bag Width: | 10.75 in |
| Size: | Small |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Workwear |
| Handle Drop: | 10 in |
| Bag Depth: | 1.5 in |
| Fabric Type: | Velour |
| Accents: | Crystal Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Key Chain |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Chain Strap Charm |
| Finish: | Leather |
| Pattern: | Logo |
| Bag Height: | 5.5 in |
| Character: | Julicy Couture |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Velour |
| Hardware Material: | Brass |
| Strap Drop: | 10 in |
| Theme: | Juicy Couture |
| Handle/Strap Material: | Chain |
| Product Line: | Juicy Couture |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Juicy Couture Fashionista Shoulder Bag Powder Blush - Pink Shoulder Juicy Bag - Handle/Strap: Pink, Hardware: Gold, Exterior: Powder
Juicy Couture Not Your Babe Shoulder Bag Purse Dusty Blush w Charms - Handle/Strap: Pink, Hardware: Gold, Exterior: Blush
Juicy Couture Denim Days Hobo LT Washed Shoulder Bag - Handle/Strap: Cream, Hardware: Gold, Exterior: Blue
Juicy Couture Vintage Couture Shoulder Bag with Bow in Pink Diamond/violet - Handle/Strap: Pink, Hardware: Gold, Lining: Pink
Juicy Couture Lovers Club Bowler Shoulder Bag / Color Violet Tulle/choco - Exterior: Purple