SALE: $178 (-11%) $200
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11791775 |
| MPN: | PH1179 |
| Model: | PH1179 |
| Frame Color: | Havana |
| Lens Socket Width: | 48 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Frames |
| Style: | Full Rim |
| Vertical: | 44 mm |
| Frame Material: | Metal |
| Features: | prescription-ready |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Polo Ralph Lauren Man Rectangle Eyeglasses PH2126 5534 Matte Black 58mm - Frame: Matte Black
Polo Ralph Lauren Man Rectangle Eyeglasses PH1215 9003 Shiny Black/gunmetal - Frame: Shiny Black/Gunmetal
Polo Ralph Lauren Man Phantos Eyeglasses PH2258 5005 Shiny Opal Honey 49mm - Frame: Shiny Opal Honey
Polo Ralph Lauren PP8551U 5716 Eyeglasses Youth Kids Navy Blue Full Rim 45mm - Frame: Blue
Polo Ralph Lauren Man Square Eyeglasses PH2259 5001 Shiny Black 56mm - Frame: Shiny Black