$146
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12032017 |
| MPN: | PH1174 9001 |
| GTIN: | 8053672755329 |
| Model: | PH1174 9001 |
| Color: | Clear Demo |
| Frame Color: | Silver |
| Temple Length: | 145 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Department: | Unisex |
| Style: | Cat Eye |
| Theme: | Classic Designer Elegant |
| Type: | Full Frame |
| Features: | Cat Eye Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Vertical: | 40 |