$192
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12032229 |
| MPN: | PH2189 5284 |
| GTIN: | 8053672832785 |
| Model: | Polo Ralph Lauren PH 2189 5284 |
| Frame Color: | Black & Red |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Bridge Width: | 21 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Frame Width: | 135mm |
| Bridge Size: | 21 mm |
| Lens Width: | 49mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Round |
| Vertical: | 44 mm |
| Frame Material: | Acetate Plastic |
| Theme: | Cartoon TV & Movie Characters Celebrity Classic Clubwear Cosplay Designer Fairytale & Fantasy Geek Goddess Goggles Hippie Hipster Logo Love Modern Movie Music Nerd Novelty Preppy Princess Punk Retro Rock Rockabilly School Superhero Teacher |
| Features: | Full Rim Round |
| Gender: | Men |
| Frame Shape: | Round |
| Bundle Listing: | No |
| Age Group: | Adult |
| Custom Bundle: | No |
| Pattern: | Solid |
| Product Line: | Polo Ralph Lauren |
| Manufacturer Color: | 5284 |