SALE: $140 (-65%) $399
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12033452 |
| MPN: | 7126 |
| GTIN: | 8056597347648 |
| Model: | 7126 |
| Frame Color: | Brown |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Character: | Vision |
| Department: | Women |
| Features: | Full Rim Hypoallergenic Nickel Free Rectangular |
| Frame Material: | Plastic Acetate |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Style: | Square |
| Theme: | Designer Tortoise Hipster Special Occasion Going Out Celebrity Birthday City Muscle Aloha |
| Type: | Eyeglasses |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Character Family: | Cars Home |
| Product Line: | Eyewear |
| Vertical: | 35 mm |