$150
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12036225 |
| Model: | RA 7146 |
| Frame Color: | 5003 |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Vertical: | 40 mm |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Colorful |
| Style: | Cat Eye |
| Frame Material: | Plastic |
| Features: | Cat Eye Full Rim |