$116
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12036680 |
| MPN: | PH2276U-5001-58 |
| GTIN: | 8056262050491 |
| Model: | POLO RALPH LAUREN PH2276U-5001-58 |
| Frame Color: | Black |
| Bridge Width: | 17mm |
| Temple Size: | 145mm |
| Lens Socket Width: | 58mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Character: | Vision |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Type: | Eyeglasses |
| Style Number: | PH2276U-5001-58 |
| Department: | Men |
| Frame Material: | Plastic |
| Theme: | Designer |
| Personalized: | No |
| Style: | Square |
| Features: | Full Rim Rectangular |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Polo Ralph Lauren Man Rectangle Eyeglasses PH1215 9003 Shiny Black/gunmetal - Frame: Shiny Black/Gunmetal
Polo Ralph Lauren Man Phantos Eyeglasses PH2258 5005 Shiny Opal Honey 49mm - Frame: Shiny Opal Honey
Polo Ralph Lauren PP8551U 5716 Eyeglasses Youth Kids Navy Blue Full Rim 45mm - Frame: Blue
Polo Ralph Lauren Man Eyeglasses 0PH2247 6080 49mm Shiny Transparent Green - Frame: `Shiny Transparent Green
Polo Ralph Lauren Pillow Man Eyeglasses 0PH1218 9316 54mm Semishiny Silver - Frame: `Semishiny Silver
Polo Ralph Lauren Oval Man Eyeglasses `0PH2251U `5001 50mm `shiny Black - Frame: `Shiny Black
Polo Ralph Lauren Man Eyeglasses 0PH1190 9157 56mm Matte Dark Gunmetal - Frame: `Matte Dark Gunmetal
Polo Ralph Lauren Man Rectangle Eyeglasses PH2257U 5001 Shiny Black 57mm - Frame: Shiny Black