$228
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12037844 |
| GTIN: | 0713132290453 |
| Model: | Semi-Rimless |
| Frame Color: | Gold |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Vertical: | 29 mm |
| Pattern: | Solid |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Unit Type: | Unit |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Style: | Half Rimless |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Features: | Rimless |
| Unit Quantity: | 2 |
| Country of Origin: | Italy |
| Product Line: | Ralph Lauren |