$125
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12039734 |
| Model: | PH 2261U |
| Frame Color: | TRANSPARENT BEIGE |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Vertical: | 42 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Vision |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Round |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Acetate |
| Personalized: | No |
| Features: | Full Rim |