$165
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12043216 |
| MPN: | PH2196-5001-53 |
| GTIN: | 689614364892 |
| Model: | PH2196 |
| Frame Color: | Black |
| Color: | 5001 / Black |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Features: | Full Rim |
| Age Group: | Adult |
| Vertical: | 41 mm |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Full Rim |
| Gender: | Women |
| Type: | Eyeglasses |