SALE: $289 (-24%) $379
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12045656 |
| MPN: | 2084 5001 |
| GTIN: | 697067526538 |
| Model: | 2084 5001 |
| Frame Color: | Pale Gold / Black |
| Lens Color: | Clear with print |
| Bridge Width: | 18mm |
| Lens Width: | 49 mm |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 35mm |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Unisex |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Style: | Oval |