$140
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12053701 |
| MPN: | RA7119 5841 |
| Model: | RA7119 5841 |
| Frame Color: | Black Gradient Glitter |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Unknown |
| Pattern: | Solid |
| Gender: | Women |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Cat Eye |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Theme: | Designer |
| Personalized: | No |
| Features: | Cat Eye Full Rim |
| Unit Quantity: | 1 |
| Manufacturer Color: | Black Gradient Glitter |