$159
Genuine & Authentic Casio
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Casio
Casio is a versatile electronics brand renowned for its durable and innovative watches, calculators, and digital instruments. Known for combining functionality with style, Casio offers a wide range of products, from rugged G-Shock watches to elegant timepieces. With Casio, you experience cutting-edge technology and reliable design, making it a trusted choice for both everyday use and specialized needs.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Casio |
| SKU: | 12123319 |
| MPN: | GA110RG-1 |
| GTIN: | 079767969653 |
| Dial Color: | Black Rose Gold |
| Face Color: | Black Rose Gold |
| Band Width: | 20 mm |
| Case Size: | 51 mm |
| Reference Number: | GA110RG-1 |
| Crystal: | Mineral |
| Department: | Men |
| Movement: | Quartz |
| Type: | Wristwatch |
| Case Material: | Resin |
| Case Thickness: | 17 mm |
| Water Resistance: | 200 Meters |
| Calendar: | Date Day Month |
| Collection: | G-Shock |
| Features: | World time Stopwatch Timer Alarm |
| Case Shape: | Round |
| Theme: | G-Shock |
| Gender: | Men`s |
| BandWidth: | 20 mm |
| CaseColor: | Black |
| CaseMaterial: | Resin |
| CaseShape: | Round |
| CaseThickness: | 17 mm |
| Dial: | Black Rose Gold |
| WarrantyLength: | 1 year |
| WaterResistant: | 200 Meters |
| Manufacturer: | Casio |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Casio G-shock Mudmaster GSG100-1A All Black Solar Outdoors Military Mens Watch - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Black
Casio G-shock GAV01A-9A G-shock Toughness Analog Digital Gold Watch - Dial: Gold, Band: Gold
Casio G-shock Tough Solar Power A-c Men`s Watch AWGM100B-1A - Black, Dial: Black, Band: Black
Casio Tough Solar Gravity Defier World Time Alarm Men`s Watch G-1200G-1A - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Green
Casio MTG-M900DA-8CR G-shock Tough Solar Atomic Digital Watch - Silver, Dial: Silver, Band: Silver