$110
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12263051 |
| Model: | Ralph Lauren RL 6155 5615 |
| Frame Color: | Gold Havana |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Frame Width: | 130 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Vertical: | 37 mm |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic Metal Acetate |
| Personalized: | No |
| Features: | Square Hypoallergenic |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Chic Bold Designer |
| Product Line: | Ralph Lauren Eyewear |