$301
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12263939 |
| Model: | Polo Ralph Lauren |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Red |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 8 in |
| Size: | Small |
| Shape: | Semi-Circle |
| Closure: | Magnetic |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Workwear |
| Bag Depth: | 2 in |
| Fabric Type: | Leather |
| Vintage: | Yes |
| Accessories: | Maintenance Card |
| Department: | Women |
| Style: | Top Handle Bag |
| Features: | Inner Pockets Lined |
| Finish: | Glazed |
| Pattern: | Animal Print |
| Bag Height: | 7 in |
| Character: | Alligator |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Cow Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | 90s Art Aztec Beach Biker Bohemian Butterfly City Classic Colorful Cowboy Designer Flower Hawaiian Holiday Horse Indian Italian London Marine Music Nature Nautical Outdoor Peasant Preppy Rose Tribal USA Western |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Lauren Ralph Lauren |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Ralph Lauren Bag Unisex Polo Waist Body Limited Edition Vhtf Elegant - Exterior: Refined Navy
Ralph Lauren The World Of Polo Navy Blue and White Father`s Day Duffle 20 W x 9.5 H - Navy Blue, White & Black
Polo Ralph Lauren Forest Green Ranger Mountaineer Suede Trim Backpack - Green
Ralph Lauren Polo Fragrances Duffle Black Shoulder Bag - Black
Polo Ralph Lauren Logo Twill Shopper Tote Shoulder Messenger Bag Leather Trim - Exterior: Multicolor
Polo Ralph Lauren Backpack Sport Pink Big Pony Logo Bag - Pink