$228
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12394265 |
| MPN: | RL8190Q-6056-55 |
| GTIN: | 8056597843843 |
| Model: | RL8190Q-6056-55 |
| Frame Color: | HAVANA |
| Lens Color: | BROWN GRADIENT |
| Temple Length: | 140mm |
| Lens Size: | 55mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Style: | Oval |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | 100% UV Protection |
| Frame Material: | Acetate |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Style Number: | RL8190Q-6056-55 |
| Style Name: | Oval |
| Temple: | 140mm |
| AGE: | Adult |