$128
Genuine & Authentic Dior
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dior
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dior |
| SKU: | 12428266 |
| Model: | Christian Dior 51-16-35 |
| Frame Color: | Purple Mauve & Silver |
| Frame Width: | 125 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Women |
| Style: | Oval |
| Frame Material: | Metal Plastic Acetate |
| Theme: | Designer |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Christian Dior Lady 95.220 S1I 1000 Shiny Black Gold Eyeglasses 53-17 - Frame: SHINY BLACK GOLD
Christian Dior Dioressence 15 Ddb 58mm Rose Gold Eyeglasses Frames Italy - Frame: Rose Gold
Christian Dior DIORCOMPOSITO1 807 49mm Matte Black Eyeglasses Frames Italy - Frame: Black
Christian Dior DM50008I-052-55 Eyeglasses 55mm - Frame: Havana
Christian Dior MONTAIGNE3F-SGN-52 Eyeglasses 52mm - Frame: SGN
Christian Dior CD50027I-090-53 Eyeglasses 53mm - Frame: Blue
Christian Dior DIORSIGHTO1-086-52 Eyeglasses 52mm - Frame: Havana Gold
Christian Dior DIAMONDO-S1F-DM50063F-003 Eyeglasses 0mm - Frame: havana black