$308
Genuine & Authentic Citizen
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Citizen
Citizen is a leading watch brand known for its innovative technology and precision craftsmanship. Renowned for its Eco-Drive technology, Citizen offers a wide range of timepieces that blend style and functionality. With Citizen, you can enjoy reliable watches that reflect quality and sophistication, making it a favorite choice for watch enthusiasts around the world.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Citizen |
| SKU: | 9474519 |
| MPN: | BM7334-58E |
| GTIN: | 4974374281814 |
| Model: | Corso |
| Dial Color: | Black |
| Band Color: | Gold-Silver Two tone |
| Band Width: | 21 mm |
| Case Size: | 40 mm |
| Department: | Men`s |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | BM7334-58E |
| Style: | Dress/Formal |
| Movement: | Quartz |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Band Material: | Stainless steel |
| Closure: | Fold over with push button release |
| Display: | Analog |
| Case Thickness: | 10 mm |
| Case Material: | Stainless steel |
| Water Resistance: | 100 m (10 ATM) |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Citizen BI5010-59E Corso Black Dial Quartz Silver Tone Steel Band Men`s Watch - Dial: Black, Band: Silver, Bezel: Silver
Citizen Corso Eco-drive 41mm Two-tone Diamond Accented Men`s Watch BM7258-54H - Dial: Gray, Band: Gold, Silver, Bezel: Gold
Citizen Corso Eco-drive Blue Dial Men`s Watch AW1740-54L - Blue, Dial: Blue, Band: Silver-tone
Citizen BU2070-12L Men`s Corso Eco-drive Blue Dial Day-date Watch - Dial: Blue, Band: Brown, Bezel: Silver
Citizen Diamond Silver Dial Ladies Watch FE2104-50A - Silver, Dial: Silver-tone, Band: Two-tone (Silver-tone and Gold-tone)
Citizen Corso Diamond Bezel Black Dial Two-tone Stainless Steel Mens Watch - Strap: Two Tone
Citizen Men`s Watch Corso Eco-drive Black Dial Steel Bracelet Date BM7335-63E - Dial: Black, Band: Black
Citizen Men`s Watch Corso Silver Tone Dial Yellow Gold Steel Bracelet BM7492-57A - Dial: Silver, Band: Gold, Bezel: Gold