$165
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 10762919 |
| MPN: | MOS-629-0FWM-52 |
| GTIN: | 716736923475 |
| Model: | MOS-629-0FWM-52 |
| Frame Color: | NUDE |
| Bridge Width: | 17mm |
| Lens Socket Width: | 52mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Frame Width: | 52mm |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Eyeglasses |
| Frame Material: | Acetate/Metal |
| Style: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Italy |
| Personalized: | No |
| Unit Type: | oz |